ICQRAJA NEWSLETTER No 22

[Dej of d dej]

Ponedjeljak 16.10.2000.

[Novosti]

Zdravo rajo,

Posto se u skoli plaho ne namucih,
Napisat` newsletter u stihu odlucih.
Ako u necem` ne nadjes smisla
Preskoci i jasno ce biti
Dok kazes "piksla".
Ovo je tesko,
Al ja sam covjek od rijeci
Napisacu pjesmu
Iako je Eso pjesnik od mene veci.
Neke ce rubrike izbacene biti,
Jer se u plan nisu mogle uklopiti .
Nadam se da zato
Niko ocajavat` nece
Jer newsletter u stihu
Rijetko se srece.
Evo napisah vec
Stihova dosta
Nadam se da poslije ovog
Pjesnik necu postat`
I da se izvinem, sto bi reko Ipsilon Iks,
Njuzleteri kasne,
Al kriv je THE MATRIX!
Iako neko Song ocekuje
Ivent of d dej sada sljeduje

[Ivent of d dej]

Danas se bas nista
Vazno desilo nije.
Sve sto je vazno,
desilo se prije.
Al eto da popunim necim:
"Odgodili smo pismeni!",
To cu vam reci.
Matematika se sada iz ponedjeljka smijesi
A to je trebalo sutra da se rijesi.
Dal` jos nesto ima???
Ne mogu da se sjetim,
Al za to mogu
Zaboravnost svoju da teretim.

[Vedr of d dej]

Na vrijeme ne trebaju
rijeci da se trose,
Sada je fino, a kazu:
"Bice lose!"

[Mudrost of d dej]

Ovu rubriku
izbaciti il` ne?
"Vlast jebe drzavu,
a narod gladuje!"
(izvinjavam se sto ovdje
cenzure nema,
al cenzura je nekad
izvor problema)

[Cosak]

Ovdje u cosku
O nedavnom derneku nesto cu napisati
Za razliku od Dine,
Ja cu detaljisati!
Te veceri u Macaou
Bijase tjesno
Jer Lamija & Co.
Ne zauzese mjesto.
Onako rastuzeni
Kakvi bili mi smo
Obidjosmo krug
I u "Hard Rocku" zavrsismo
Bilo je tu raje dosta
Ja, Dino, Moke, Malik i Aran,
U "Hard rocku" nam pet
maraka osta.
U po frke Moke i Malik se dosjetise
Da Dino Delic "open source" dernek spremase
Ponesosmo i mi
Nesto za jesti i piti
(kisela, cola,
"kupina na razmutku",smoki)
I na dernek se odlucismo uputiti.
Kad dodjosmo do zgrade
Vrata otvoriti nismo znali
(ko sto je Dino napisao,
ljudi su nas zajebavali)
Al nisu samo zajebavali
O broju posjetitelja su nas takodje informisali.
Pozvonih na vrata
Zenski glasic iznutra
"Ko je?", pitanje uputi
"Onaj ko te se ne boji", odgovor ce glasiti.
"Bujrum, udjite, sta ste nam donijeli?"
Alkohol vamo, ostalo tamo
Odmah su rasporedili.
Udjoh tako u polumracnu prostoriju
Ozvucenje jako
A muzika lahka
"DJ Chavi" zadovoljno pored miksete
Nogicom tapka.
Pozdravih se s rajom:
Gimnazija sama
Al to i nije lose
Jer, svi te znaju - nema srama.
Od ICQraje,
Lamijica tu bijase
Ona neku Balasevicevu
Pjesmu pjevusise.
Posto muzika i nije necemu valjala
U susjednu sobu
Odvoji se raja.
Moke gitaru uze,
I raspali, za Lamijinu dusu,
Par Balasevicevih stvari.
Nekima niz lice krenuse suze.
Nastavise se redati:
Pusenje, Valjak, Corba i Idoli
AL vrhunac bijase
Kad smo "Titanic" izvodili.
Poslije toga, reda radi,
Malo smo skakali.
Vratismo se u sobicu
I Dino sviranje nastavi.
Na krevet naslonjena daska
Lupi ga po glavi.
To je bio znak
Sviranje da ostavi.
Posto je dio raje
Dernek napustio
A Moke vise nije
U stanju svirati bio.
Na glavni "floor"
Sam otici odlucio.
Chavi onda pusti
Par dobrih stvari
I raja se tada
Maksimalno odvali.
Bilo je tu svega:
Naidje jedna cura
S americkom zastavom
Oko struka
I meni odma` dodje muka.
"Kahva", takodje
na ulaznim vratima dusu ispovraca
I odjednom ga vidis
Kako se kuci vraca.
Posto je dernek vec tih postao
Neki "zasovili", a ja budan ostao.
Odlucih da s rajom
Kuci krenem
Kuci dodjoh oko 3
I u san slatki padoh
Nista, bas nista ja ne snih.

To bijase dernekcic taj,
Iako je bilo fino,
Svemu mora doci kraj.
Cak i ova pjesma moja
ima kraj.
I na kraju cu da kazem baj-baj!
Iako sad mislite kako nenormalan sam
Zapamtite jedno: "Drukciji jesam,
ali lud nisam!" :)
Baj - baj!


Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka

Copyright (c) ICQRAJA team